CP2022 – Full Listing of Acts (Archive)

For posterity, this is a full list of the acts that played Puffin 29 April – 2 May 2022. See ya next time xxxx

Cosmic Stage

Friday

TimeAct
8:15 – 9:00pmBridget
9:30 – 10:15pmGhosts of Men
10:45 – 11:30pmAbdoujaparov
0:00am – 0:45amHoof!
1:15am – 2:15amMonkeyfist
2:15am – 3:00amDJ
3:00am – 7:00pm(STAGE CLOSED)

Saturday

TimeAct
7:00 – 7:45pmChasing Squirrels
8:15 – 9:00pmSuperheads
9:30 – 10:15pmEcto Peach
10:45 – 11:30pmThe Assassination Bureau
0:00am – 0:45amDeviant Amps
1:15am – 2:15amElectric Cake Salad
2:15am – 3:00amDJ
3:00am – 7:00pm(STAGE CLOSED)

Sunday

TimeAct
7:00 – 7:45pmBreaking Out Selection (Fraser Morgan)
8:15 – 9:00pmNukli
9:30 – 10:15pmJamie Williams
10:45 – 11:30pmParadise 9
0:00am – 1:00amFlutatious
1:00am – 1:00am(STAGE CLOSED)

Breaking Out

Saturday

TimeAct
1:00 – 1:45pmLouise Brett
2:00 – 2:45pmFraser Morgan
3:00 – 3:45pmVictoria Weaver
4:00 – 4:45pm(TBC)
5:00 – 5:45pmLianne Kaye
6:00 – 6:45pmCollected
7:00 – 7:45pmCharcoal
8:00 – 8:45pmEwan and Who’s Army
9:00 – 9:45pmFred & Al Experience
9:45 – 1:00pm(STAGE CLOSED)

Sunday

TimeAct
1:00 – 1:45pmGray Love
2:00 – 2:45pmBridget
3:00 – 3:45pmDerrick Rice
4:00 – 4:45pmOsmium Guillotine
5:00 – 5:45pmRoskrow
6:00 – 6:45pm(TBC)
7:00 – 7:45pmEllie Cornell
8:00 – 8:45pmUnit 33
8:45 – 8:45pm(STAGE CLOSED)

Deano

Friday

TimeAct
12:00 – 6:00pmDub Sessions
7:00 – 8:00pmChasing Squirrels
8:30 – 9:30pmGreebo
10:00 – 11:00pmSuperheads
11:00 – 11:00pm(STAGE CLOSED)

Saturday

TimeAct
12:00 – 1:00pmFraser Morgan
1:30 – 2:30pmPhil Vega
3:00 – 4:00pm* Surprise Act
4:30 – 5:30pmSilverSpace
7:30 – 8:30pmSpacedOgs
9:00 – 10:00pmDead Caress
10:30 – 11:30pmHerbie Jack
11:30 – 11:30pm(STAGE CLOSED)

Sunday

TimeAct
12:00 – 1:00pmMartin Day (feat. AKA Bill)
1:30 – 2:30pmAntz Boogie
3:00 – 4:00pmMoggy Galore
4:30 – 5:30pmAartwork
6:00 – 7:00pmRites of Hadda
7:30 – 8:30pmFleas
9:00 – 10:00pmGrae J. Wall & Los Chicos Muertos
10:30 – 11:30pmDevora
11:00 – 11:00pm(STAGE CLOSED)

Mad Hatter

Friday

TimeAct
6:00 – 8:00pmMeon
8:00 – 10:00pmTemporal
10:00 – 0:00amMatt Rush

Saturday

TimeAct
12:30 – 2:00pmSwing Gypsy
2:00 – 3:30pmTemporal
3:30 – 5:00pmCraig Fowler
5:00 – 6:30pmRex-Rated
6:30 – 8:00pmPsyconic
8:00 – 10:00pmArtificial Llamas
10:00 – 0:00amLorraine

Sunday

TimeAct
1:30 – 3:00pmUR
3:00 – 4:00pmPsyRah
4:00 – 5:30pmOm Wizard
5:30 – 7:00pmTrippi Zoid
7:00 – 8:30pmBumble
8:30 – 10:00pmMessyfish
10:00 – 0:00amPsygringo

MyChoonz

Friday

TimeAct
7:30 – 9:00pmDeviant Amps
9:30 – 11:00pmNukli
11:00 – 1:00pm(STAGE CLOSED)

Saturday

TimeAct
1:00 – 2:00pmTanglemist
2:30 – 3:30pmDogstooth
4:00 – 5:00pmShom
5:30 – 6:30pmSpacedOgs
7:00 – 8:00pmDan Spanner Trio
8:30 – 9:30pmDubbal
10:00 – 11:00pmSpirits of the Earth
11:00 – 1:00pm(STAGE CLOSED)

Sunday

TimeAct
1:00 – 2:00pmKevs Sunday Service
2:30 – 3:30pmRuby Sue
4:00 – 5:00pmChasing the Dark
5:30 – 6:30pmZenwulf
7:00 – 8:00pmParadise 9
8:30 – 9:30pmSpirals Renavigated
10:00 – 11:00pmThe Skraelings
11:00 – 11:00pm(STAGE CLOSED)

River Stage

Friday

ActTime
6:15 – 7:00pmCameron Mackie
7:15 – 8:00pmFagrant
8:15 – 9:00pmFraser Morgan
9:15 – 10:00pmPORTEOUS
10:15 – 11:00pmAartwork
11:00 – 11:00am(STAGE CLOSED)

Saturday

ActTime
11:00am – 12:00pmGary Leach World Cowbell Workshop
12:15 – 1:00pmColour and Shape
1:15 – 2:00pmLizzie B
2:15 – 3:00pmBear Witch Project
3:15 – 4:00pmwilswoodBuoys
4:15 – 5:00pmSally Army
5:15 – 6:00pmHappy Graveyard Orchestra
6:15 – 7:00pmFoxtrot Oskar
7:15 – 8:00pmThe Wicked Ravens
8:15 – 9:00pmThe Lamplight Club
9:15 – 10:00pmPolly Haynes
10:15 – 11:00pmDan Spanner Trio
11:00 – 11:00am(STAGE CLOSED)

Sunday

ActTime
11:00am – 12:00pmOmar Aziz Gong Bath
12:15 – 1:00pmThe Significant Others
1:15 – 2:00pmBex and Frida
2:15 – 3:00pmEllY Tree
3:15 – 4:00pmThe Ondines
4:15 – 5:00pmThe Two Jonnies + Friends
5:15 – 6:00pmalightlefton
6:15 – 7:00pmDanny R and Paul Gillings
7:15 – 8:00pmBENDIGO DC
8:15 – 9:00pmThe Plankwalkers
9:15 – 10:00pmThe Delta Jacks
10:15 – 11:00pmHazah
11:00 – 11:00pm(STAGE CLOSED)

Peace for People

Friday

TimeAct
6:00 – 6:45pmDog Ruff Records
7:00 – 7:45pmLucky Valentine and the Bubbling Minds
8:00 – 8:45pmToby Doe N’ Friends
9:00 – 9:45pmPharmacist & Technoband
10:00 – 11:00pmAlex Carrol & Technoband
11:00 – 11:00pm(STAGE CLOSED)

Saturday

TimeAct
12:00 – 12:45pmDance SOS Workshop
1:00 – 1:45pmPolly
2:00 – 2:45pmJungle Jam (all welcome)
4:00 – 4:45pmM-Pawer
5:00 – 5:45pmPenny Antics
6:00 – 6:45pmModes of Vibration
7:00 – 7:45pmTropical Nightmare
8:00 – 8:45pmElbro ft. Don Destro
9:00 – 9:45pmSource
10:00 – 11:00pmMetatron
11:00 – 11:00pm(STAGE CLOSED)

Sunday

TimeAct
12:00 – 12:45pmBody Painting & Catwalk
1:00 – 1:45pmPoetry and Spoken Word (line up TBC)
3:00 – 3:45pmChill Jam (all welcome)
4:00 – 4:45pmFoley
5:00 – 5:45pmRaz
6:00 – 6:45pmBreakdancing
7:00 – 7:45pmVix Weaver
8:00 – 8:45pmBIG big SKY (Josh Sandifer)
9:00 – 9:45pmChaos Theatre
10:00 – 11:00pmAcross the Sea
11:00 – 11:00pm(STAGE CLOSED)